Cześć! Pozwól, że przedstawię Ci to miejsce…

Zanim jednak przejdę do tematu, chcę podziękować za Twoją obecność na mojej stronie. Jeżeli zaglądasz tutaj od czasu do czasu, żeby znaleźć interesujące Cię treści, to jest mi niezmiernie miło z tego powodu. Jeżeli jesteś tutaj po raz pierwszy, a tematy związane z szeroko pojętymi płatnościami bezgotówkowymi znajdują się w obszarze Twoich zainteresowań, to być może znajdziesz coś ciekawego dla siebie. Na końcu chcę poznać Twoją opinię, bo takie bezpośrednie są bezcenne. Ale zacznijmy po kolei…

O tym piszę w wolnym czasie

Gdybym miał określić kategorię wokół której krążą podejmowane przeze mnie treści, będzie to zdecydowanie tematyka finansowa. A dokładniej, odnoszę się do wspomnianych na wstępie płatności bezgotówkowych. Dzisiaj pieniądz przybiera różne formy. Jest on, tradycyjnie, znakiem pieniężnym w postaci monety lub banknotu, ale także bywa zapisem cyfrowym. Portfel znajduje się już nie tylko w naszych kieszeniach, ale także może być niematerialny i „schowany” w komputerze lub urządzeniu przenośnym. Technologia dzisiaj stwarza nowe możliwości zapłaty oraz redefiniuje pojęcie pieniądza. Zmiany są dynamiczne i wymuszają aktualizacje w obowiązujących przepisach prawa. Właśnie o tym przeczytasz na mojej stronie, o kartach płatniczych, o nowych usługach wprowadzanych przez banki, a wyrazy fintech i neobank odmieniam przez wszystkie przypadki 🙂

Pojęcie pieniądza jest stare jak skała

Spojrzenie wstecz pozwala zrozumieć jak wiele się zmieniło w sposobach płatności. Od wymiany bartelowej, metali szlachetnych, po znaki pieniężne, z przerwą na karty płatnicze, rewolucji kryptowalutowej (która się dzieje), po autoryzację transakcji z wykorzystaniem ludzkiego oka oraz inne postaci biometrii. Czy wymieniać dalej?

Dzisiaj każdy kolejny dzień, miesiąc, rok niosą ze sobą mały przełom w sposobach płatności. Czy w sklepie wyjmujesz swój telefon czy wysuwasz rękę ze smartwatchem, żeby zapłacić za swoje zakupy? A może wolisz kartę płatniczą w tradycyjnej postaci? Coraz więcej osób rezygnuje z gotówki i monet na rzecz nowoczesnych form płatności, jakie dostarcza nam rozwój technologii. Zapewne dotarły do Ciebie terminy takie jak społeczeństwo bezgotówkowe czy inteligentne miasto.

Trudno przewidzieć dokładnie w jakim kierunku będą ewoluować płatności bezgotówkowe w niedalekiej przyszłości. Być może pojawi się zupełnie nowa forma płatności. Powstanie startup z niszowym pomysłem oraz nieszablonowym podejściem do biznesu, który przekona nas wszystkich do swojego produktu. A może po prostu formy płatności jakie znamy dzisiaj, będą ewoluować i dostarczać nam kolejne usługi dodane? Nie znam odpowiedzi na żadne z tych pytań, ale chętnie dzielę się tym co istotne w płatnościach bezgotówkowych.

O co właściwie tu chodzi?

Napisałem, że chętnie dzielę się interesującymi tematami, które pojawiają się w tak dynamicznej branży. To prawda! Jednak na dziś robię to na tyle, na ile pozwala mi czas. W swojej pracy na co dzień zajmuję się transakcjami kartowymi, a wolny czas poświęcam na aktualizowanie tej strony. Tak, lubię to robić 🙂

Skąd w ogóle taki pomysł? Otóż chęć promowania płatności bezgotówkowych, dotarcia do odbiorców zainteresowanych tymi zagadnieniami, a także brak możliwości rozwoju zawodowego w moim aktualnym miejscu pracy. Wszystko to skłoniło mnie do poszukiwania czegoś własnego, czegoś co pozwoli mi poszerzyć zdobyte informacje oraz dotrzeć do tych informacji, z którymi nie zetknąłbym się nawet mając kontakt z branżą „od środka” i skupiając się tylko na niewielkim wycinku całości.

Przekazuję tutaj tematy z rynku krajowego oraz zagranicznego (jeżeli coś mnie zainteresuje i uznam, że warto się podzielić). Czasami zdarzy mi się zamieścić teksty w formie bloga, które zawierają zarówno opinie, jak i treści teoretyczne. Staram się również rozbudować zakładkę na wzór bazy wiedzy o wszelkich terminach, które związane są bezpośrednio z płatnościami bezgotówkowymi oraz z finansami w ogóle, a bez których nie dałoby się wyjaśnić tych dotyczących kart płatniczych. Jednym słowem – wszystko co ważne. Moja lista haseł do dodania jest jeszcze bardzo długa, a ciągle dochodzą nowe pozycje. Aktualizuję tę zakładkę, gdy tylko mogę. Zresztą zobacz poniżej kilka przykładowych pozycji, które wybrałem dla Ciebie. Czy wiesz, że…

W wolnym czasie

Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie konkurować z podobnymi miejscami w Internecie, często zorganizowanymi zespołami. A to właśnie ze względu na ograniczenia czasowe. Wspomniałem już o tym nieco wyżej. Idealnie gdybym mógł odwrócić tę sytuację, jednak póki co skupiam się na rozwoju, dodaję kolejne teksty i sprawdzam reakcję. Zamieściłem na stronie reklamy, ponieważ strona generuje niewielkie koszty utrzymania. Być może będę mógł je pokryć z wyświetlania reklam.

Pomysł o stworzeniu tej strony krążył w mojej głowie od długiego czasu. Świadczą o tym historyczne artykuły, które dodawałem na etapie tworzenia tego miejsca, tak by od pierwszego dnia pojawiła się zawartość. Wiedziałem, że będę miał tylko jedną szansę, dlatego ciągle przekładałem moment opublikowania strony. W końcu Paybiz.pl stało się dostępne dla wszystkich zainteresowanych!

A na koniec informacja o kontakcie

W jakichkolwiek sprawach związanych ze stroną Paybiz.pl, napisz do mnie na ten adres e-mail:

Dziękuję, że odwiedzasz Paybiz.pl,

Rafał