Credit Agricole rozpoczyna promocję mającą na celu zachęcenie do otwarcia konta w banku przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego odpadami, wśród których znajduje się plastik. W ramach kampanii edukacyjnej #mniejplastiku, zainicjowanej przez Credit Agricole na początku 2020 r., bank zaoferuje karty płatnicze z tworzywa przyjaznego przyrodzie.
Bank we współpracy z Mastercard rozpoczyna wydawanie kart płatniczych wykonanych z tzw. ekotworzywa. Jest to materiał zapewniający przyśpieszony rozkład, w porównaniu do plastiku, który następuje od kilku do kilkunastu tygodni. Karta z ekologicznego tworzywa będzie oferowana do końca lipca dla nowych klientów, którzy otworzą Konto dla Ciebie. Nabywca otrzyma kartę bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także może samodzielnie zdecydować o wizerunku karty. Ponadto, jak informuje bank w swoim komunikacie, zrealizowanie określonej liczby transakcji z skali miesiąca będzie premiowane dodatkowymi środkami na konto klienta.
Credit Agricole przygotował również stronę internetową (mniejplastiku.pl) dedykowaną specjalnie działaniom proekologicznym prowadzonym w przeszłości lub aktualnie przez bank. Wśród nich znajduje się nowa karta z ekotworzywa. Jak zapewnia bank jest to inicjatywa unikalna wśród banków w Polsce. Karta jest produkowana dla Credit Agricole przez Austria Card. Warto mieć na uwadze, że karta z ekotworzywa podlega przyśpieszonemu procesowi biodegradacji, jednak pozostałe elementy karty płatniczej (pasek magnetyczny, mikroczip, hologram, antena) pozostaje wykonane z dotychczasowych materiałów. Z tego względu nie należy wyrzucać karty płatniczej, ponieważ pozostałe elementy nie podlegają tak szybkim procesom rozkładu jak ekotworzywo. W tym celu placówki banku udostępnią specjalne pojemniki do składowania zużytych kart płatniczych, które następie zostaną poddane recyklingowi.
Poza uruchomieniem specjalnej strony internetowej, która ma charakter informacyjny, Credit Agricole rozpoczyna kampanię promocyjną mającą na celu dotarcie z przekazem konieczności dbania o środowisko naturalne do jak najszerszego grona odbiorców. Kampania promocyjna będzie prowadzona zarówno w formie reklamy telewizyjnej, radiowej, a także internetowej (w tym w mediach społecznościowych).
Fot. Pixabay
Źródło:
Credit Agricole