Zgodnie z informacją ogłoszoną przez Revolut, zakończyła się kolejna seria finansowania fintechu. Pozyskano nowe środki w ramach serii E, których wartość podniosła łączną wycenę do imponującej kwoty 33 bln USD. Zastrzyk dodatkowych środków sprawił, że Revolut stał się jednocześnie najcenniejszym podmiotem w sektorze finansowym w Wielkiej Brytanii wyprzedzając tym samym dotychczasowego na tym rynku, bank komercyjny NatWest.
Nowa runda finansowania zapewniła dodatkowe 800 mln USD, a złożyły się na tę kwotę dwa fundusze; japoński SoftBank Vision Fund oraz amerykański Tiger Global Management. Jednocześnie obie grupy dysponują 5% udziałem w całym startupie. Podając za komunikatem prasowym, Revolut posiada obecnie ponad 16 mln użytkowników. Wykonują oni miesięcznie ponad 150 mln transakcji.
Dzięki kolejnemu wsparciu finansowemu wycena Revolut wzrosła sześciokrotnie w porównaniu do ubiegłego roku. Według zapewnień fintechu, środki posłużą do realizacji planów rozwojowych, w tym licznych innowacji skierowanych do użytkowników końcowych w zakresie zarządzania finansami i ubezpieczeniami, po szybkie przelewy zagraniczne oraz bardziej spersonalizowane usługi odpowiadające na codzienne zapotrzebowania poszczególnych klientów. Ponadto część pozyskanych funduszy zostanie przeznaczona na zwiększenie obecności w Stanach Zjednoczonych, Indiach, a także na wejście na wejście na inne rynki.
Jak podaje Finextra, Revolut odnotował starty w ubiegłym roku sięgające kwoty 207 mln GBP. Neobank tłumaczył tę sytuację zatrudnieniem większej liczby pracowników, co miało znacząco obciążać budżet. Dla porównania, strata w 2019 r. wyniosła 106 mln GBP. Inwestorzy, którzy dotychczas zainwestowali swoje środki w startup, jak na razie nie odnotowali zwrotu z inwestycji. Ostatnie dwa miesiące ubiegłego roku przyniosły pozytywny obrót, bowiem odnotowano zyski. W planach jest również oferta publiczna na sprzedaż akcji przez wejście na giełdę.
Fot. Pixabay
Źródło:
Revolut