Digital Gateways, platforma oferująca narzędzia do weryfikacji cyfrowej klientów dla sektora finansowego, informuje o wdrożeniu Trwałego Nośnika. Jest to rozwiązanie pozwalające na bezpieczne przechowywanie dokumentów i weryfikację ich autentyczności. Dane są chronione kryptograficznie, a jakiekolwiek modyfikacje dokumentów, w tym ich modyfikacja lub usunięcie, nie jest możliwe bez porozumienia wszystkich stron. Jest to kolejny komunikat o nowych wdrożeniach od tego fintechu w ostatnim czasie.
W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Digital Gateways a Krajową Izbą Rozliczeniową, usługi tego podmiotu zostały uzupełnione o kolejną pozycję. Zastosowanie Trwałego Nośnika pozwoli na oferowanie usług onboardingu online w sposób bardziej kompleksowy i bezpieczniejszy dla klientów. Produkt KIR zapewnia archiwizację dokumentów, udostępnianie ich w formie cyfrowej, przy jednoczesnym uwzględnieniu obowiązujących przepisów prawnych, szczególnie w zakresie RODO. Jak można przeczytać na stronie KIR, Trwały Nośnik to rozwiązanie zbudowane na technologii blockchain i macierzy WORM. Do ważnych funkcjonalności należy zaliczyć brak możliwości wprowadzania do dokumentu jakichkolwiek zmian w sposób jednostronny, a także brak możliwość usunięcia poszczególnych fragmentów dokumentu czy całego pliku. Dostęp do dokumentów dla klientów jest zapewniony w sposób ciągły. Oznacza to, że klient końcowy po zakończeniu współpracy z partnerem korzystającym z usługi Digital Gateways, nadal posiada wgląd do dokumentów. Ponadto, partnerzy Digital Gateways mogą także korzystać z produktów mojeID oraz mSzafir.
Digital Gateways to fintech powstały w ramach inicjatywy The Heart Ventures, tj. porozumienia korporacji z sektora finansowego w Polsce. Celem działania inicjatywy jest wspracie startupów, które swoimi rozwiązaniami odpowiadają na zapotrzebowanie produktowe tego sektora. Digital Gateways zapewnia kompleksowe rozwiązania weryfikacji cyfrowej klientów udostępniając narzędzia do procesów, takich jak Know Your Customer, badania zdolności kredytowej, weryfikacji Anti-Money Laundering na podstawie analizy danych z zewnętrznych baz i inne rozwiązania.
Źródło: PRNews, Fot. Unsplash