Pojawiła się ciekawa oferta od Zip, światowego lidera płatności odroczonych. Odnalazłem informację opublikowaną przez agencję prasową businesswire, że ten australijski fintech rozpocznie etap wdrożenia kart płatniczych pozwalających na płatności w formule kup teraz, zapłać później, które będą dostępne w postaci fizycznej. W tym przypadku, Zip nie jest wydawcą samej karty płatniczej, a jedynie dostawcą usługi wspomnianych płatności. Karty będą wydawane na rynku amerykańskim we współpracy z WebBank.
Jak można przeczytać na portalu Digital Transactions w tym artykule, Zip prowadził pilotaż tego typu kart płatniczych już od ubiegłego roku. Karty były dostępne dla wąskiej grupy klientów, a wynik projektu zachęcił do przejścia w kolejną fazę oraz zaprezentowanie oferty na rynku dla wszystkich zainteresowanych. Oczywiście intencje twórcy są dalekosiężne i przyświeca im misja, jak można przeczytać w podlinkowanym artykule. Jeden z dyrektorów Zip, Brad Lindenberg nadmienia, że fintech wraz ze swoimi usługami chce być dostawcą pierwszego wyboru dla konsumentów dokonujących płatności zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.
Wybór WebBank na swojego partnera-wydawcy kart płatniczych w formie fizycznej jest uzasadniony profilem działalności samego banku. WebBank jest bankiem przemysłowym, który posiada rozbudowaną siatkę partnerów wśród innych podmiotów z sektora finansowego. W ten sposób docierają ze swoimi usługami do klienta końcowego. Co więcej, WebBank jest znany na tamtejszym rynku ze swojej działalności pożyczkowej, bowiem współpracuje z wieloma platformami pożyczkowymi oferującymi usługi dla konsumentów.
Klienci Zip dotychczas mieli możliwość podpięcia kart wirtualnych do portfela Google Pay i Apple Pay. Od teraz zainteresowani klienci posiadaniem także plastikowej, i tym samym klasycznej wersji karty płatniczej, mogą dokonać zamówienia z poziomu aplikacji mobilnej. Sposób rozliczenia i działania samej karty nie został wyjaśniony szczegółowo. Niemniej jednak, możemy się domyślać, że mowa jest o karcie debetowej z oddzielnie ustaloną linią kredytową, niepołączoną bezpośrednio z formą rozliczenia karty płatniczej.
Fot. Freepik
Źródło:
Businesswire