Chip-and-signature

Rodzaj karty płatniczej, która do autoryzacji transakcji bezgotówkowej używa wbudowanego układu scalonego (mikroprocesora) opartego na technologii EMV®. Karta płatnicza chip-and-signature może być używana do zakupu w sklepie stacjonarnym po włożeniu do czytnika terminala płatniczego.

Weryfikacja transakcji odbywa się przez złożenie podpisu na wydruku z terminala w wyznaczonym miejscu. Złożenie podpisu na wydruku zgodnego ze wzorem podpisu na rewersie karty płatniczej jest weryfikowane przez merchanta wymaga potwierdza przez merchanta zgodność podpisów. Potwierdzenie zgodności umożliwia dalsze procesowanie transakcji.

Obecnie karty chip-and-signature są standardem na rynku płatności bezgotówkowych zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednak najczęściej wybieraną metodą weryfikacji, zamiast złożenia podpisu, jest wprowadzenie kodu PIN na wyświetlaczu terminala płatniczego. Współcześnie używane karty z mikroprocesorem są wydawane z domyślnie ustawioną opcją weryfikacji transakcji stykowych przez PIN, podobnie jak terminale płatnicze. W przypadku niedostępności takiej opcji, weryfikacja odbywa się przez zastosowanie kolejnej metody weryfikacji dostępnej na liście zarówno karty płatniczej, jak i terminala płatniczego. Zazwyczaj będzie to chip-and-signature.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!