Karta bankomatowa

Karta płatnicza umożliwiająca jej posiadaczowi dokonywanie transakcji obciążenia rachunku płatniczego przypisanego do karty w postaci wypłaty środków z bankomatu.

Karta bankomatowa może występować w formie karty przeznaczonej wyłącznie do wypłat gotówki, w tym innych operacji dostępnych z poziomu bankomatu (np. sprawdzenie dostępnego salda).

Najczęściej ten rodzaj karty występuje w połączeniu z inna kartą płatniczą np. debetową, dzięki której posiadacz może zarówno dokonać transakcji bezgotówkowej w sklepie stacjonarnym i internetowym, jak i zrealizować wypłatę gotówki z bankomatu.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!