Transgraniczna transakcja płatnicza

Transakcja transgraniczna oznacza każdą transakcję płatniczą, w której bank-wydawca oraz agent rozliczeniowy nie prowadzą swojej działalności w tym samym państwie. Inna nazwa w użyciu to z ang. cross-border transaction.

1. Definicja zawarta w regulacji Mastercard, Security Rules and Procedures (wersja z dnia 14 luty 2019). Appendix E – Definitions:

Transgraniczna transakcja płatnicza, to transakcja odbywająca się w lokalizacji akceptującej płatności kartą, która znajduje się w państwie innym niż państwo, w którym karta użyta do przeprowadzenia transakcji została wydana. (tłumaczenie własne).

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!