Karta z podwójnym interfejsem

Karta płatnicza typu smart card, która umożliwia przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych w technologii zarówno stykowej jak i bezstykowej (ang. dual interface smart card). Charakteryzuje się konstrukcją opartą na jednym mikroprocesorze, który służy do wymiany danych w nim zapisanych w procesie autoryzacji transakcji na terminalu płatniczym.

Przeciwieństwem karty z podwójnym interfejsem (jeden mikroprocesor) jest karta hybrydowa, która posiada dwa oddzielne mikroprocesory dedykowane odpowiednio transakcjom przeprowadzanym w technologii stykowej oraz bezstykowej.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!