PIN on glass

Termin nawiązujący do sposobu wprowadzania kodu PIN na terminalu płatniczym przez posiadacza karty w celu autoryzowania transakcji bezgotówkowej. Polega na zastosowaniu ekranu dotykowego w urządzeniu, za pomocą którego następuje wprowadzenie kodu PIN. Transakcja odbywa się na terminalu zgodnym ze standardami PCI.

Inaczej pisząc, PIN on glass to terminal płatniczy pozbawiony fizycznych przycisków, które zostały zastąpione klawiaturą dotykową. Urządzenie oferujące takie rozwiązania jest zazwyczaj droższą opcją wdrożenia akceptacji płatności bezgotówkowych w punkcie sprzedaży w porównaniu do terminala płatniczego z przyciskami fizycznymi. Zazwyczaj terminal płatniczy z klawiaturą dotykową nie oferuje dodatkowych funkcjonalności, poza technicznym aspektem sposobu wprowadzania znaków, w stosunku do możliwości tradycyjnego urządzenia. W większości terminale PIN on glass działają na oprogramowaniu Android odpowiednio zmodyfikowanym i zabezpieczonym przed ewentualną ingerencją osób trzecich.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!