Karta walutowa

Karta płatnicza wydana do rachunku bankowego tzw. walutowego, który jest rozliczany w walucie innej niż złotówki. Ten typ karty jest skierowany do osób dokonujących płatności za granicą. Dzięki karcie walutowej można uniknąć dodatkowych kosztów w związku z niekorzystnym kursem wymiany waluty lub opłaty za konwersję waluty. Transakcje przeprowadzone z użyciem karty w walucie obcej są rozliczane w tej samej walucie na rachunku walutowym.

Najczęściej banki oferują kartę walutową, której transakcje są rozliczane w EUR, USD lub GBP. W zależności od oferty danego banku, dostępne mogą być także inne waluty obce. Używanie karty walutowej podczas podróży zagranicznych lub do płatności w zagranicznych sklepach internetowych w walucie rozliczeniowej karty pozwala znacząco zredukować koszty związane z przewalutowaniem. Nie mniej jednak z posiadaniem karty walutowej mogą wiązać się inne jednorazowe lub cykliczne opłaty, zgodnie z umową zawartą z bankiem.

Rozszerzeniem karty walutowej jest karta wielowalutowa. W tym przypadku bank udostępnia posiadaczowi karty więcej niż jedno konto walutowe połączone z tą samą kartą płatniczą. Dzięki takiemu rozwiązaniu transakcje bezgotówkowe są rozliczane w walucie akceptacji płatności bez konieczności posiadania oddzielnej karty płatniczej do każdej z dostępnych walut.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!