Hybrydowa karta płatnicza

Karta płatnicza z rozdzielonym nośnikiem informacji na dwa oddzielne mikroprocesory (ang. hybryd smar card), gdzie jeden z nich odpowiada wyłącznie za transakcje realizowane z wykorzystaniem funkcji zbliżeniowej, z kolei drugi jest dedykowany transakcjom stykowym EMV®.

Mikroprocesor EMV® jest widoczny na awersie karty, natomiast mikroprocesor przeznaczony do transakcji bezstykowych jest wtopiony w warstwy karty płatniczej i tym samym w niej ukryty.

Przeciwieństwem karty hybrydowej, jest karta płatnicza z podwójnym interfejsem. W tym przypadku jeden mikroprocesor jest odpowiedzialny za inicjowanie transakcji bezgotówkowych zarówno w technologii stykowej jak i bezstykowej.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!