Karta spersonalizowana

Karta płatnicza, której wygląd lub inne cechy zostały uzgodnione z jej posiadaczem przed wydaniem takiej karty. Personalizacja karty, to możliwość zdecydowania przez przyszłego posiadacza karty o finalnym wyglądzie, zarówno w kwestii awersu jak i rewersu, a także materiału wykonania.

Wydawcy kart płatniczych posiadają w swojej ofercie możliwość personalizacji karty płatniczej. W zależności od oferty usługa może dotyczyć kart debetowych, kredytowych, przedpłaconych czy obciążeniowych wydawanych dla klienta indywidualnego lub biznesowego. Zazwyczaj personalizacja polega na umieszczeniu grafiki, która zostanie nadrukowana na karcie. Grafika może być ograniczona do propozycji wydawcy takiej karty lub wybrana indywidualnie przez jej posiadacza.

Wydawcy udostępniają także inne formy personalizacji, takie jak zamieszczenie własnego napisu limitowanego liczbą znaków lub wybór materiału, z którego karta płatnicza zostanie wydana (np. metal zamiast plastiku).

Zazwyczaj usługa personalizacji karty jest dodatkowo płatna, a skala dostępnych modyfikacji uzależniona od wybranej oferty.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!