Chip-and-PIN

Rodzaj karty płatniczej, która do autoryzacji transakcji bezgotówkowej używa wbudowanego układu scalonego (mikroprocesora) opartego na technologii EMV®. Karta płatnicza chip-and-PIN może być używana do zakupu w sklepie stacjonarnym, po włożeniu do czytnika terminala płatniczego lub w bankomacie.

Weryfikacja transakcji odbywa się poprzez wprowadzenie kodu PIN. Poprawne wprowadzenie kodu weryfikuje dostęp do zgromadzonych środków i jednocześnie umożliwia prawidłowe autoryzowanie transakcji. Obecnie karty chip-and-PIN są standardem na rynku płatności bezgotówkowych zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!