Near-field communication NFC

Komunikacja bliskiego zasięgu (ang. near-field communication). Protokół komunikacyjny stworzony na bazie systemu zdalnej komunikacji radiowej (ang. RFID), który działa w częstotliwości wysokiej (HF) wynoszącej 13,56 MHz.

Komunikacja NFC jest wykorzystywana w płatnościach bezstykowych i pozwala na wymianę danych pomiędzy kartą płatniczą lub urządzeniem wyposażonym w funkcjonalność płatności bezstykowych, a terminalem płatniczym w odległości nieprzekraczającej zazwyczaj ok. 4 cm. Wymaga wbudowanej anteny do przesyłu danych zapisanych odpowiednio w mikroprocesorze karty płatniczej lub urządzeniu emulującym taką kartę.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!