Karta podróżna T&E

Karta płatnicza przeznaczona do wydatków związanych z podróżami oraz rozrywką (ang. travel & entertainment card). Posiadaczami kart płatniczych z tej kategorii są najczęściej pracownicy dużego przedsiębiorstwa, w którym częste podróże i spotkania biznesowe wymagają lepszego zarządzania wewnętrznego w zakresie poniesionych kosztów. Głównym odbiorcą tego produktu bankowego będą zatem korporacje, jednak podobne rozwiązania są dostępne również dla klientów indywidualnych, którzy często podróżują.

Tego typu karty płatnicze są wydawane jako karty debetowe, kredytowe, przedpłacone lub obciążeniowe. Szczegółowe warunki uzyskania karty podróżnej określa umowa o kartę zawarta z jej wydawcą. Charakterystycznym oznaczeniem kart płatniczych z kategorii T&E jest pierwsza cyfra numeru PAN. Zgodnie w normą ISO/IEC 7812, numer karty płatniczej rozpoczynający się od cyfry 3 określa kartę płatniczą z kategorii podróże i rozrywka.

Zazwyczaj karty T&E udostępniają jej posiadaczom dodatkowe korzyści związane z podróżowaniem. Dla przykładu wydawca karty może oferować ubezpieczenie podróżne, program partnerski polegający na kolekcjonowaniu punktów, a także zniżki na zakup biletów poszczególnych linii lotniczych, wynajem samochodu lub zakwaterowanie w miejscu pobytu. Z kartą podróżną wiążą się wyższe opłaty za jej posiadanie oraz użycie w porównaniu do np. kart konsumenckich.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!