IEC (ang. International Electrotechnical Commission) to międzynarodowa komisja z siedzibą w Genewie, która została powołana do tworzenia norm międzynarodowych z zakresu szeroko pojętych tematów dotyczących elektrotechnologii. Komisja opracowuje standardy we współpracy z Międzynarodową Organizacją Normalizacyjną (ISO).

IEC ma znaczący wpływ na rozwój branży płatności bezgotówkowych przez wyznaczanie nowych standardów w dynamicznie zmieniającym się środowisku finansowym. Pozwala to na uniknięcie zbędnej defragmentacji rynku i wyznaczenie nowych kierunków rozwoju. Komisja jest odpowiedzialna przede wszystkim za fizyczne uwarunkowania dzisiejszych kart płatniczych, normalizując ich wymiar oraz inne cechy fizyczne. Ponadto odpowiada za standaryzację metod autoryzacji płatności bezgotówkowych, tj. EMV®, pasek magnetyczny czy technologię płatności bezdotykowych.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!