Autoryzacja biometryczna

Jedna z metod weryfikacji posiadacza karty płatniczej (CVM), która opiera się na zastosowaniu warunku biometrycznego. Tym samym spełnia założenia jednego z 3 czynników autoryzacyjnych, tj. „coś czym jesteś” (ang. something you are).

Przykładem weryfikacji biometrycznej są coraz powszechniejsze w użyciu wirtualne karty płatnicze, np. płatność smartfonem. Elementem biometrycznym w tym przypadku będzie użycie odcisku palca. Innym sposobem weryfikacji w tej grupie CVM może być także zastosowanie potwierdzenia autoryzacji głosem lub wykorzystanie identyfikacji wizualnej z użyciem wbudowanej kamery. Dwa ostatnie przykłady są w fazie rozwojowej i ostatnio pojawia się wiele informacji na temat ich planowanego wdrożenia na większą skalę.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!