Płatność cykliczna CPA

Płatność cykliczna, inaczej CPA (ang. continuous payment authority), to model subskrypcyjny, który polega na przekazaniu informacji znajdujących się na karcie płatniczej do merchanta i zezwoleniu na obciążanie rachunku płatniczego w określonym przedziale czasu.

Użycie płatności cyklicznej na karcie wiąże się z przekazaniem do odbiorcy danych wrażliwych, w tym przypadku jest to numer karty, data ważności, typ karty, imię i nazwisko, a także adres rozliczeniowy.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!