Mobility-as-a-Service MaaS

MaaS (ang. Mobility-as-a-Service) jest to termin odnoszący się do inicjatyw związanych z opłatami za przejazdy w transporcie masowym, które zmierzają do uproszczenia kroków niezbędnych do podjęcia podróży między dwoma punktami. W tym termin ten oznacza wszelkie działania zmniejszające koszty przy jednoczesnym zwiększeniu satysfakcji podróżujących czyli stworzeniu sytuacji win-win.

MaaS nie odnosi się wyłącznie do sposobu zapłaty za przejazd, ponieważ uwzględnia wiele poziomów podróży, takich jak pomoc w wyborze optymalnej trasy, środka transportu, najkorzystniejszej ceny, udzielenie niezbędnych wskazówek. Niemniej jednak metody płatności zajmują znaczące miejsce w definiowaniu terminu MaaS. Założeniem MaaS jest unifikacja systemów płatności za transapot masowy w danym mieście lub regionie i umiejscowienie wymienionych elementów w jednym miejscu czyli w dedykowanej aplikacji.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!