Secure Remote Commerce SRC

Specyfikacja techniczna stworzona przez firmę EMVCo, która standaryzuje proces weryfikacji danych z karty płatniczej w trakcie dokonywania zakupu e-commerce. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa wymiany danych pomiędzy merchantem i bankiem wydającym kartę.

Specyfikacja SRC posiada określone wymagania dotyczące wyglądu, kroków i innych kryteriów, które powinny zostać zastosowane podczas implementacji udostępnionego API. Dzięki temu doświadczenia z przeprowadzonej płatności są jednakowe, niezależnie od sklepu internetowego, który wdrożył SRC. Założeniem SRC jest także zminimalizowanie kroków potrzebnych do sfinalizowania transakcji. Umożliwia bezpieczne zapisanie danych karty płatniczej i wykorzystanie ich podczas kolejnej płatności.

Secure Remote Commerce, to inaczej forma płatności dostępna na liście w sklepie internetowym w momencie zakupu. Rozwiązanie może być stosowane na wielu urządzeniach i platformach sprzedażowych, jak komputery osobiste, urządzenia przenośne, a także aplikacje mobilne.

To zagadnienie wymaga aktualizacji?

Podane informacje stanowią formę wprowadzenia do prezentowanego tematu i nie mają charakteru wyczerpującego. Pracuję nad rozbudową tego miejsca. Dodaję nowe hasła, aktualizuję już istniejące, a także koryguję napotkane błędy. Wszystko po to, aby zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące płatności bezgotówkowych. Dokładam starań, aby treść powyższego hasła była aktualna. Jeżeli uważasz, że mogłem zrobić coś lepiej lub powinienem dodać brakujące treści, koniecznie odezwij się do mnie: Kontakt. W ten sposób pomagasz w rozbudowaniu bazy informacji, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani bez ograniczeń!