Termin określający sposób przeprowadzania płatności bezgotówkowych. Odnosi się do miejsca, w którym odbywa się płatność, rozumianym jako miejsce fizyczne, do którego posiadacz lub użytkownik karty może się udać w celu zrealizowania płatności. Inaczej ujmując płatność in-store to transakcja kartą płatniczą w punkcie sprzedaży niebędącym lokalizacją wirtualną, tj. nie występuje tutaj kryterium odległości dzielącej strony transakcji, która wymagałaby przyjęcia takiej transakcji w sposób zdalny. W trakcie realizacji płatności in-store zarówno merchant lub jego przedstawiciel (np. pracownik), jak i posiadacz lub użytkownik karty są obecni w tym samym miejscu.
Zgodnie z nazwą terminu, płatność in-store sugeruje miejsce fizyczne rozumiane jako budynek będący punktem sprzedaży merchanta lub inne miejsce pozostające w stałej lokalizacji. Spotykanym określeniem trafnie opisującym przywołany kontekst jest sformułowanie z ang. płatności brick-and-mortar czyli w dosłownym tłumaczeniu, płatności w budynku z cegły i zaprawy.
Pojęcie to bywa także rozważane w szerszym kontekście nie jako miejsce sprzedaży, a możliwość fizycznej interakcji z merchantem. W tym sensie każda płatność akceptowana na terminalu płatniczym będącym urządzeniem materialnym jest rozumiana jako płatność in-store. W związku z tym także transakcja na urządzeniu mobilnym do akceptacji kart płatniczych (np. w taksówce) będzie rozważana jako płatność in-store. Mając na uwadze taką interpretację, w użyciu pojawia się również hasło płatności face-to-face o znaczeniu synonimicznym do płatności in-store. Określenie face-to-face obejmuje ogół transakcji bezgotówkowych akceptowanych na terminalu płatniczym jako namacalne urządzenie, zarówno stacjonarne jako i w wersji mobilnej. Kryterium podstawowym w tym znaczeniu jest wspomniana możliwość fizycznej interakcji pomiędzy merchantem (lub jego przedstawicielem) a posiadaczem karty (lub użytkownikiem karty).